اعزام

پرستار بیمار در منزل در تهران و کرج

گاهی خانواده ها جهت پرستاری از بیمار تمایل دارند به جای بیمارستان در محیط خانه و خانواده از بیمار خود مراقبت نمایند اما از آن جا که وظیفه "پرستار بیمار" گاه بسیار تخصصی و وقت گیر می باشد و دقت و توجه بالایی را می طلبد و ممکن است افراد خانواده این تخصص و یا وقت لازم را به علت مشغله خویش نداشته باشند، شرکت ارکان مهر رایا این اطمینان خاطر را به خانواده های محترم می دهد که با بهترین و مجرب ترین پرسنل در نیاز خانواده ها و بیماران محترم آنها را به پرستار بیمار در منزل مرتفع سازد.

خدمات ما

با خدمات پرستار بیمار در منزل ما دیگر نگران مراقبت از بیماران خود نباشید 

می توانید درخواست اعزام نگهدار، مراقب و پرستار بیمار را از طریق فرم پایین صفحه و یا تماس با ما ثبت کنیدبرای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۶۰۷۳۷۰۷-۰۲۱

تماس بگیرید

 

تعرفه و قیمت خدمات

پکیج‌های متنوع متناسب با نیاز شما

قیمت و دستمزد پرستار بیمار  بر اساس بازه زمانی قرارداد و نیز نوع خدمات شما بر اساس تعرفه وزارت بهداشت محاسبه خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کدام بیماران به پرستار در منزل نیاز دارند؟

کلیه افرادی که به انواع بیماری های حاد و مزمن مبتلا شده اند، تحت عمل جراحی قرار گرفته اند، معلولیت خاصی دارند، دچار آسیب دیدگی قرار گرفته اند و توانایی انجام امور روزمره شان را ندارند به پرستار نیاز دارند.

از آن جایی که ممکن است برخی از بیماری ها عوارض شدیدی داشته باشند و فرد بیمار را دچار مشکلات پیچیده تری کنند، مراقبت و نگهداری از برخی بیماران در منزل به تخصص کافی پرستار نیاز دارد.

از آن جایی که اغلب اعضای خانواده ها در زمینه مراقبت و نگهداری از بیماران تخصص کافی ندارند، توصیه می شود که مراقبت و نگهداری از بیماران را به پرستاران متخصص و آموزش دیده رایا مهر بسپارید.

چرا پرستاری از بیمار در منزل را به پرستار بسپاریم؟

از آن جایی که ممکن است نگهداری و مراقبت از برخی از بیماران در منزل توسط افراد بدون تخصص موجب عود بیماری و در نهایت مشکلات جسمانی و روانی متعددی برای بیماران شود، توصیه می شود که نگهداری و مراقبت از سالمندان را تنها به پرستاران مجرب و آموزش دیده ای که در این زمینه تخصص کافی دارند بسپارید.

این پرستاران با استفاده از جدید ترین متدهای درمانی به مراقبت و نگهداری از بیماران در منزل می پردازند، ضمن این که حضور پرستاران متخصص و آموزش دیده به کاهش استرس بیماران و اعضای خانواده شان کمک خواهد کرد.

وظایف پرستار بیمار در منزل

پرستار بیمار با توجه به نوع بیماری افراد و خدماتی که به بیماران ارائه می دهد دارای وظایف مشخصی می باشد، در این بخش به بررسی وظایف عمومی پرستار بیمار در منزل اشاره خواهیم کرد.

 1. پرستار بیمار موظف است که در ساعات مورد نیاز در کنار بیمار حضور فعالانه ای داشته باشد.
 2. مطابق با برنامه تنظیم شده با توجه به دستورالعمل های پرشک از بیمار مراقبت کند.
 3. بر مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک نظارت داشته باشد.
 4. به انجام انواع تزریقات و سرم تراپی در منزل بپردازد.
 5. از بروز زخم ها به ویژه زخم بستر، زخم دیابت و... جلوگیری کند.
 6. در صورت نیاز پانسمان زخم ها را انجام دهد.
 7. فشار خون و قند خون بیمار را اندازه گیری کند.
 8. به نظافت و بهداشت شخصی بیمار رسیدگی کند.
 9. ساکشن مایعات اضافی بدن را انجام بدهد.
 10. گاواژ، لاواژ، دیالیز خون، تعویض سوند و... را انجام دهد.
 11. جهت مراقبت های بعدی یا مادام العمر به خانواده بیمار اطلاعات کافی در رابطه با بیماری را انتقال دهد.
 12. از نحوه کار با انواع تجهیزات پزشکی اطلاعات کافی داشته باشد.

مزایای نگهداری از بیمار در منزل

بیماران با حضور در منزل شخصی شان با توجه به این موضوع که به صورت شخصی تحت حمایت و توجه پرستار قرار دارند، احساس آرامش و امنیت بیشتری را تجربه خواهند کرد.

احساس آرامش بیماران موجب کاهش استرس در آن ها شده و از این طریق سیستم ایمنی بدن بیماران با سرعت بیشتری ترمیم خواهد شد.

ضمن این که هزینه نگهداری از بیمار در منزل در مقایسه با بستری بیمار در بیمارستان مقرون به صرفه تر است.

از آن جایی که بیمارستان محیطی کاملاً عفونی است قرار گرفتن بیماران در معرض عفونت ها باعث انتقال آن ها به بیماران و افزایش بیماری های شان خواهد شد، از این جهت مراقبت از بیماران در منزل ریسک ابتلای بیماران به بیماری های عفونی بیمارستانی را کاهش می دهد.

با حضور پرستار بیمار در منزل انرژی و توجه پرستار صرف بک بیمار خواهد شد و کیفیت مراقبت از بیمار افزایش پیدا می کند، ضمن این که خدمات پرستاری مطابق با نیازهای منحصر به فرد ارائه خواهند شد، در نتیجه بهبود بیمار سرعت پیدا خواهد کرد.

پرستاران رایا مهر به کدام بیماران خدمات ارائه می کنند؟

پرستاران فعال در مجموعه رایا مهر افراد مجرب و آموزش دیده ای هستند که در رابطه با انواع بیماری ها، روش های درمان و داروهای آن ها از تخصص کافی برخورداند.

این پرستاران به کلیه بیماران خدمات ارائه می دهند، در این بخش به معرفی بیماری هایی که پرستاران رایا مهر به آن ها خدمات ارائه می دهند می پردازیم.

همراه بیمار در بیمارستان

پرستار یا همراه بیمار در بیمارستان به ارائه خدمات و مراقبت های بهداشتی به بیمار می پردازد، همراه بیمار نیازهای درمانی بیمار را پاسخ داده، به بیمار روحیه می دهد، داروهای تجویز شده توسط پزشک را به بیمار می دهد و از طریق زیر نظر داشتن وضعیت بیمار و مشاهده هرگونه تغییری با پزشک سریعاً ارتباط برقرار می کند.

روش های استخدام پرستار بیمار در منزل

استخدام پرستار بیمار در منزل به روش های مختلفی امکان پذیر است، به طور کلی دو روش رایج برای استخدام پرستار بیمار وجود دارد، در این بخش به بررسی هر یک از روش های استخدام پرستار پرداخته و مزایا و معایب هر یک از روش ها را بیان خواهیم کرد.

استخدام پرستار بیمار به صورت شخصی

برخی از افراد برای کاهش هزینه های پرستاری، پرستار بیمار را به صورت شخصی و از طریق معرفی دوستان و آشنایان و یا آگهی های اینترنتی استخدام می کنند، این روش در استخدام پرستار بیمار به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

با استخدام پرستار بیمار به صورت شخصی امکان بررسی دقیق سوابق و تخصص پرستار وجود ندارد، اغلب پرستارانی که به صورت شخصی استخدام می شوند از تخصص و تحصیلات کافی برخوردار نیستند، از این جهت ممکن است سلامت و امنیت بیمار به خطر بیوفتد.

استخدام پرستار بیمار از مراکز خدماتی معتبر همچون رایا مهر

استخدام پرستار بیمار از مرکز خدمات پرستاری مجاز و معتبر بهترین روش برای استخدام پرستار بیمار مطرح می شود.

پرستارانی که از مراکز خدمات پرستاری معتبری همچون رایا مهر استخدام می شوند افراد متخصص و آمورش دیده ای هستند که در زمینه مراقبت و نگهداری از بیماران، انواع بیماری ها و روش های درمانی بیماران تخصص کافی دارند.

امکان بررسی سوابق تحصیلی و شغلی پرستارانی که از مراکز خدماتی مجاز و معتبر استخدام می شوند وجود دارد ضمن این که این پرستاران افراد معتمدی هستند که دارای مدارک هویتی معتبر هستند.

سوالات متداول

پاسخ به سوالات رایج شما در مورد استخدام پرستار بیمار در منزل

آیا پرستار بیمار قابل اعتماد هست؟
با توجه به اینکه شرکت‌ها برای جذب نیروی نگهدار و پرستار کودک در منزل از ایشان احراز هویت و گواهی عدم سو پیشینه و نیز سفته دریافت می‌کنند لذا این پرستاران از افرادی که به صورت مستقل آگهی می‌کنند معتمد تر هستند. البته همواره توصیه می‌شود تا در مورد سپردن امور حساس حتما با شرکت خدمات پرستاری مشورت کنید.
هزینه استخدام پرستار بیمار در منزل چقدر است؟
هزینه "استخدام پرستار بیمار" براساس نیاز خانواده، سن بیمار، شرایط بیماری، میزان ساعت کاری پرستار بیمار و ... متفاوت می باشد.
ویژگی پرستار بیمار خوب چیست؟
۱_ پرستار بیمار میبایست ارتباط خوب و موثر با بیمار برقرار نماید ۲_ پرستار بیمار باید علم و تخصص لازم را داشته باشد ۳_ پرستار بیمار حتما باید تجهیزات ارزیابی کننده و بازتوانی پزشکی را بشناسد و طرز استفاده از آن را بداند ۴_ پرستار بیمار میبایست سرعت عمل و دقت داشته باشد
حوزه خدماتی شرکت مهر رایا کجاست؟
مجموعه مهر رایا در همه تهران خدمات پرستار بیمارخود را ارائه می‌کند. لذا شما برای درخواست پرستار بیمار در شرق تهران، درخواست پرستار بیمار در غرب تهران، درخواست پرستار بیمار در مرکز تهران، درخواست پرستار بیمار در شمال تهران، درخواست پرستار بیمار در جنوب تهران می توانید با ما تماس بگیرید.
انواع پرستار بیمار چیست؟
 مراقب با تجربه: وظیفه مراقبت از سالمند سالم یا سالمندانی را به عهده دارند که مورد تخصصی خاصی نداشته باشند.  بهیار: دارای دیپلم بهیاری یا مدرک کمک بهیاری می باشند که کارهایی نظیر گاواژ (تغذیه از طریق سوند معده)، ساکشن، پانسمان و ... را انجام می دهند.  نرس: پرستاران دارای مدرک لیسانس پرستاری هستند که جهت بیمارانی که وضعیت حاد و جدی دارند و یا به دستگاه های تهویه مصنوعی متصل هستند و یا به مراقبت های ویژه نیاز دارند فعالیت می کنند.
وظایف پرستار بیمار در منزل چیست؟
۱_ اقدامات احیا(CPR) را بداند و در صورت لزوم به سرعت انجام دهد. ۲_ طرز تعبیه NGT(لوله معده) و FC(سوند فولی) و نلاتون(جهت تخلیه موقت ادرار) و تعبیه لوله تراشه را بداند و مراقبت های قبل و بعد از آن را به خوبی انجام دهد. ۳_ نحوه صحیح تزریق عضلانی، وریدی، زیرجلدی، داخل جلدی و واکسیناسیون را بداند ۴_ داروها را بشناسد و نحوه تزریق و استفاده از هر دارو، عوارض جانبی و تداخل داروها را بداند و بداند در موارد اورژانسی چگونه باید عمل نماید. ۵_ نحوه مراقبت از انواع استومی: کلوستومی(گذاشتن روده خارج از بدن)، تراکئوستومی(باز کردن حنجره بیمار) را به خوبی بداند. ۶_ نحوه صحیح تغییر پوزیشن بیمار جهت پیشگیری از زخم بستر را بداند و با درست تعویض کردن ملحفه بیمار از افتادگی انگشت پای بیمار جلوگیری کند(آسیبی که در صورت اصولی انجام نشدن تعویض ملحفه می تواند به بیمار وارد شود). ۷_ نحوه بررسی وضعیت هوشیاری بیمار(GCS) ۸_ باکنترل جذب و دفع بیمار و محاسبه آن کارکرد سیستم های مختلف بدن را چک کند. ۹_ نحوه مراقبت از زخم ها(زخم بستر، زخم جراحی، دیابتیک و یا زخم های ایجاد شده در اثر آسیب های مختلف) را بداند. ۱۰_ علائم حیاتی بیمار را به صورت مرتب چک کند و تغییرات و علت آن را به سرعت بررسی نماید. ۱۱_ نظارت بر بهداشت فردی و بهداشت روانی فرد ۱۲_ اقدامات لازم جهت کاهش درد و افزایش حس آرامش بیمار را بداند. ۱۳_ با بررسی دقیق وضعیت بیمار از حوادث پیشگیری نماید و احتمالات آسیب رسیدن به بیمار را به حداقل برساند. ۱۴_ بر اساس وضعیت بیمار نیاز تغذیه ای و رژیم غذایی بیمار را رعایت نماید. ۱۵_ نحوه مراقبت از بیمار در حال احتضار را بداند و کارهای لازم را جهت حفظ آرامش بیمار و توجه به روحیه افراد خانواده را در اولویت قرار دهد. ۱۶_ انجام ماساژ درمانی و فیزیوتراپی لازمه در پرستاری از بیمار را بداند.
کمک گرفتن و استخدام از "پرستار بیمار در منزل" چه مزایایی دارد؟
۱_ به علت این که بیمار در فضای خانه و خانواده خود قرار می گیرد روحیه بیمار بسیار بهتر خواهد بود و به همین نسبت وضعیت سیستم ایمنی بهتر عمل می کند و مقاومت در مقابل بیماری بالاتر خواهد شد. ۲_ اعضای خانواده از نزدیک می توانند در روند درمان بیمار خود مشارکت نمایند. ۳_ مقرون به صرفه تر است. ۴_مشکلات ایاب ذهاب با بیمارستان وجود نخواهد داشت. ۵_ احتمال درگیری عفونت های فرصت طلب بیمارستانی به حدقل می رسد. ۶_احتمال بیمار شدن سایر اعضای خانواده در هنگام رفت و آمد به بیمارستان و برخورد با سایر بیماران کاهش می یابد. ۷_مراقبت اختصاصی یک پرستار از یک بیمار ریسک اشتباهات پزشکی را کاهش می دهد.
چطور زمان مناسب برای انتخاب پرستار بیمار را انتخاب کنم؟
با توجه به وضعیت بیمار و نیاز وی به به درمان تخصصی و درخواست خانواده، مدت زمان حضور پرستار در منزل تعریف می شود که می تواند به صورت شبانه روزی، روزانه و یا ساعات مشخصی از روز تعریف شود. گاهی در موارد بروز ناگهانی بیماری پس از برطرف شدن بیماری نیازی به پرستار وجود ندارد در حالی که در بیماری های مزمن و ناتوان کننده گاه تا پایان عمر نیاز به پرستار وجود دارد. ارکان مهر رایا با تیم مجربی از پرستاران دقیق و ورزیده و ویژه و همچنین نظارت مستمر بر عملکرد آنان به صورت شبانه روزی آماده ی ارئه ی خدمت به خانواده های محترم می باشد.

مقالات 

اطلاعات مفید درباره نگهداری از بیمار در منزل

می 19, 2024

آبله مرغان | علائم، پیشگیری و درمان

آبله مرغان از بیماری های ویروسی و شایع دوران کودکی می باشد که لازم است توسط پزشک متخصص عفونی درمان شود، از آن جایی که این […]
مارس 25, 2024

پرستار بیمار در جنوب تهران

استخدام پرستار بیمار در جنوب تهران می تواند بهترین تصمیم باشد، بیمار شما با هر نوع بیماری برای تسریع در بهبود و درمان نیاز به پرستار […]
مارس 6, 2024

علل بروز آلزایمر در سالمندان چیست؟

در این مقاله اطلاعاتی در خصوص بیماری آلزایمر، علل بروز این بیماری، راه های درمان، تغذیه مناسب افراد مبتلا به آلزایمر و نحوه کار پرستاران سالمند شرکت رایا مهر در نگهداری از سالمندان مبتلا به آلزایمر ارائه شده است.

تماس با ما

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۶۰۷۳۷۰۷-۰۲۱

تماس بگیرید


8 دیدگاه

 1. نسترن گودرزی گفت:

  سلام وقت شما بخیر تازه متوجه شدیم که مادرمون به ام اس مبتلا شدن، خیلی استرس و اضطراب شدید داریم، متاسفانه دکترشون گفتن که ام اس شون پیش رونده هست و خب فقط ممکنه علائم کم بشه، الان دکتر براشون فیزیوتراپی در منزل رو نوشتن، ما یه پرستار خانوم میخوایم که هم از مامان مراقبت کنن، هم برای فعالیت های حرکتی و فیزیوتراپی کمک کنن و هم کارهای منزل رو انجام بدن، امکان استخدام این پرستار از شرکت شما وجود داره؟

 2. رایا مهر گفت:

  سلام و عرض ادب، روزتون بخیر، آرزوی سلامتی و بهبودی داریم برای مادر عزیزتون، بله با استخدام پرستار بیمار در منزل می تونید در توافق نامه طرفین، خدماتی که انتظار دارید توسط پرستار انجام شود را ذکر کنید

 3. بهرام انصاری گفت:

  درود
  به همراه بیمار آقایی نیاز داریم که ساعت 8 شب تا 8 صبح در بیمارستان شهدای تجریش همراه پدرم باشن، چنین همراه بیماری رو می تونم از طریق شما پیدا کنم؟

 4. رایا مهر گفت:

  سلام و عرض احترام
  بله ما با مراقبان و پرستاران آقا و خانم باتجربه همکاری می کنیم که هم در منزل و هم در بیمارستان می تونن مراقبت از عزیزان شما را به نحو احسن انجام دهند
  برای استخدام همراه بیمار با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 5. مهتاب بصیری گفت:

  سلام میخواستم بدونم برای بیماری که نمیتونه غذا بخوره پرستار دارید که در منزل از طریق لوله به بیمار تغذیه رسانی رو انجام بده؟

 6. رایا مهر گفت:

  سلام و عرض ادب بله برای استخدام پرستار با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

 7. هانیه صباعی گفت:

  سلام برای 4 ماه یک پرستار روزانه نیاز داریم که از یه خانم که عمل جراحی پا دارن مراقبت کنن و کارهای منزل شون رو هم انجام بدن

 8. رایا مهر گفت:

  سلام و عرض ادب لطفا جهت استخدام پرستار بیمار با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *